0
0 Kč

Co to je m-platba - Platba mobilem - Kešek.cz

Co je to m-platba

Bezhotovostní platba je každým rokem více populárnější. Jednou z nových variant bezhotovostní platby je m-platba (mobilní platba), čili placení za zboží a služby prostřednictvím mobilního telefonu. Jedná se o pohodlný, bezpečný a velmi rychlý způsob platby, narozdíl od platby dobírkou, převodem z účtu či kartou.

Zákazník má dvě možnosti. Buď může mít předplacenou kartu a cena je hrazena s předem nabitého kreditu, nebo má tarif a příslušnou částku najde ve svém měsíčním vyúčtování za telekomunikační služby (u svého operátora - Vodafone, T-mobile, O2).

Možnosti mobilní platby:

  • Audiotex – zavoláte na zpoplatněné linky z pevného či mobilního telefonu
  • Premium SMS – odeslání či doručení SMS na mobilní telefon
  • M-platba – zadáte příkaz k úhradě přímo na platební bráně svého poskytovatele telefonních služeb

Výhody platby mobilem

Nemusíte s sebou nosit peněženku ani platební kartu, jelikož vám stačí pouze Váš mobilní telefon. V případě paušálu, můžete například jeden den nakoupit zboží nebo využít určitou službu, ale zaplatit můžete až za několik dnů ve vyúčtování. U "předplacenek" můžete uplatnit přebytečný kredit, který již nepotřebujete. Unikátnost služby m-platba spočívá v možnosti jak jednorázového nákupu, tak vytvoření virtuálního účtu, který si můžete dobíjet z různých SIM karet a nahromaděnou hodnotu pak uplatnit při nákupu v e-shopu. M-platbu lze využít nejen pro eshopy a online služby, ale i v celé řadě obchodních domů a pro mnoho dalších situací.

Jak KeŠek funguje?
1
Vyberte si z naší nabídky poukazů a objednejte
2
Zaplaťte mobilem pomocí SMS (m-platba) a poukaz Vám přijde doporučeně poštou, v případě elektronických poukazů ihned na email...
3
Nakupujte a zaplaťte u pokladny Vaším poukazem...
4
Paušálem platíte na faktuře operátorovi a kreditem okamžitě...
M-platbu podporují
m-platba t-mobile, m-platba vodafone a m-platba o2